Solid System

Tel No

Solid sistem firmamızın çelik kapı sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle Ar-Ge alanına yapmış olduğu yatırımlar ve uzun çalışmalar sonucu ürettiği patentli bir sistemdir. Bu sistem ile ısı yalıtımından, estetik görünüme kadar bir çok avantaj sağlanmaktadır. Sistemin temel yapısında firmamız tarafından geliştirilen özel formüllü alaşım alüminyum kullanılmaktadır.

Solid System'in Avantajları Nelerdir?

  • Solid sistemin temel yapısını oluşturan özel formüllü alaşım alüminyum, her iklim koşuluna dayanıklıdır. Rutubet tutmaz,şişmez, bozulmaz, çatlamaz ve ultraviyole ışınlara karşı ek bir önlem gerektirmez, bakımı kolaydır.
  • Solid sistemde ek güvenlik tedbirleri uygulanmıştır. Bunlardan en önemlisi hırsızlığı daha zorlaştırmak için kapı profilinin hırsızlık yapılabilecek alanlarda yeni profillerle desteklenmesidir. Ek bir güvenlik önlemi sistemin duvarı tamamen kavramasıdır.
  • Solid Sistem’de görünüme ve estetiğe zarar veren herhangi bir vida veya perçin gibi maddeler pervaz ve kanat üzerinde kullanılmamaktadır. Ek olarak sistem kapının estetik bir şekilde kolay açılıp kapanmasını da sağlamaktadır.
  • Solid Sistem ile üretilmiş kapıların contalama ve fitil sistemleri, daha önce standart olarak kullanılan kapıların contalama ve fitil sistemlerinden daha sağlıklıdır. Bu sayede mükemmele yakın ses ve ısı yalıtımı sağlanmaktadır.
  • Solid Sistem sayesinde kapının içerisinde kullanılan ısı yalıtımı kalitesi daha da yukarı çekilmiştir. Böylelikle içerideki ve dışarıda havanın birbirini etkilemesi en aza indirgenmiştir. Yapılan bu çalışmalarla birlikte ses yalıtımı da sağlanmıştır.
  • Solid Sistem ile çelik kapılarda sıklıkla rastlanan kilit kaynaklı arızalarda servis hizmetinin uzaması sorunu giderilmiştir. Kilit sistemi tamamen değiştirilmiştir. Servis sırasında kolaylıkla kilit değişimi yapılabilmektedir.
  • Solid Sistem’de kullanılan özel förmüllü alüminyum aksamın rengi isteğe göre tamamen değiştirilebilmektedir. Bu sayede göze hoş gelmeyen renk farklılıkları giderilmiştir. Renkler RAL kartelasına göre değiştirilebilir.
  • Solid Sistem’de kullanılan özel förmüllü alüminyum sağlamlığının ve dayanıklılığına karşı kolayca geri dönüştürülebilir. Bu durum Solid Sistem’in doğaya karşı ne kadar duyarlı olduğunu göstermektedir.